Urządzanie łazienki na poddaszu

Urządzanie łazienki na poddaszu

Aranżując łazienkę na poddaszu warto zasięgnąć rady profesjonalnych projektantów wnętrz, którzy stworzą funkcjonalną przestrzeń. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że wnętrza usytuowane na poddaszu rządzą się swoimi prawami.

Wysokość ścian kolankowych

Aranżacja łazienki na poddaszu w dużej mierze uzależniona jest od wysokości ściany kolankowej, która stoi na stropie ostatniej kondygnacji i biegnie wzdłuż połaci dachowej. Gdy jej wysokość osiąga około 150 cm, możemy spokojnie umieścić przy niej wannę. W przypadku gdy jest mniejsza lepiej zawiesić na niej półki, szafki lub wstawić pralkę.

Jeśli ściana kolankowa posiada około 110 cm wysokości warto umieścić na niej miskę ustępową lub bidet. Gdy skos ściany jest łagodny można ustawić pod nią szafki wraz z umywalką oraz lustrem.

Kabina prysznicowa w łazience na poddaszu

W łazienkach na poddaszu można umieścić kabinę prysznicową, ale w miejscu gdzie sufit osiąga standardowy wymiar. Idealnie sprawdzi się kabina typu „walk in”, która nie posiada brodzika i jest dzięki temu nieco niższa.

Jeśli nie macie pomysłu jak urządzić łazienkę na poddaszu warto skorzystać z usług profesjonalistów. Biuro projektowe TokaHome w Tychach zatrudnia doświadczonych architektów, którzy tworzą wymarzone realizacje.